برزیل دومین صعود کننده به مرحله حذفی بعد از فرانسه

برزیل دومین صعود کننده به مرحله حذفی بعد از فرانسه

برزیل با برتری ۱ به صفر برابر سوئیس دومین تیم حاضر در یک هشتم نهایی جام جهانی شد.

برزیل دومین صعود کننده به مرحله حذفی بعد از فرانسهبه گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما برزیل توانست با دو پیروزی متوالی به مرحله حذفی صعود کند. تلاش‌های دو تیم در نیمه اول ثمری نداشت تا نیمه اول بدون گل به پایان برسد.

در نیمه دوم سوئیس نمایش قابل قبولی داشت و بیشتر به محوطه برزیل نزدیک شد. اما تعویض‌های مربی کهنه‌کار برزیل روند بازی را برگرداند و آن‌ها با ضربه ویسینیوس به گل اول رسیدند. لحظاتی بعد، اما داور به دلیل آفساید گل را مردود اعلام کرد. برزیلی‌ها دست از حمله نکشیدند تا اینکه با ضربه دیدنی کاسمیرو موفق شدند دروازه سوئیس را باز کنند و بازی در نهایت با همین تک گل به پایان رسید تا برزیل از همین حالا صعود خود را قطعی کند.

ترکیب تیم ملی برزیل:آلیسون بکر، تیاگو سیلوا، مارکینیوش، ادر میلیتائو، آلکس ساندرو (۸۶ الکس تلس)، فرد (۵۸ برونو گیمارش)، کاسمیرو، لوکاس پاکوئتا (۴۶ رودریگو)، رافینیا (۷۳ آنتونی)، وینیسیوس جونیور و ریچارلیسون (۷۳ گابریل ژسوس)سرمربی: تیته

ترکیب تیم ملی سوئیس:یان زومر، مانوئل آکانجی، نیکو اِلوِدی، سیلوان ویدمر (۸۶ فابین فری)، ریکاردو رودریگز، رِمو فروئلر، فابیان ریدر (۵۸ رناتو اشتفن)، گرانیت ژاکا، جبرئیل سو (۷۵ مایکل ابیشر)، روبن وارگاس (۵۸ ادمیلسون فرناندز) و بریل امبولو (۷۵ هریس سفروویچ)سرمربی: مورات یاکین

داور: ایوان بارتون (السالوادور) / کمک‌ها: دیوید موران (السالوادور) و زاخاری زیگلار (سورینام)، داور چهارم: سعید مارتینز (هندوراس) داور ویدیویی: درو فیشر (کانادا)

 کارت زرد:

سوئیس: فابیان ریدر (۵۱)

برزیل: فرد (۵۲)

بهترین بازیکن:کاسمیرو با عملکرد دفاعی مناسب، ۶ قطع توپ و به ثمر رساندن تنها گل بازی با یک ضربه دقیق و دیدنی، بهترین بازیکن برزیل در این دیدار بود.

در جدول گروه G برزیل با ۶ امتیاز صدر نشین است و به مرحله حذفی صعود کرده و سوئیس با ۳ امتیاز دوم است و تیم‌های کامرون و صربستان هر کدام با ۱ امتیاز به ترتیب سوم و چهارم هستند.

در آخرین بازی این گروه  از ساعت ۲۲:۳۰ جمعه ۱۱ آذر همزمان برزیل به مصاف کامرون می‌رود و سوئیس برابر صربستان قرار می‌گیرد.

منبع خبر : iribnews.ir